Chipuri de bucovineni - Ziua 2

Maratonul continuă

Foto: Ovidiu Ștefeligă

Fotografiile din cea de-a doua zi a campaniei „Chipuri de bucovineni” sunt disponibile în galeria de mai jos!

Click pe poză și apoi pe simbolul descărcare (colț dreapta sus) pentru a salva imaginea prefearată.

Duminică, 28 noiembrie am sărbătorit împreună Ziua Bucovinei! Muzeul Arta Lemnului împreună cu fotograful Ovidiu Stefeligă, coordonator al Mediatecii Ocolului Câmpulung, au organizat în studioul foto amenajat în interiorul Muzeului prima ediție a campaniei fotografice „Chipuri de bucovineni”!

Am dorit să recreăm atmosfera timpurilor demult apuse, în care fotografia anuală în studioul fotografului era un eveniment deosebit în calendarul unei familii. „Chipuri de bucovineni” este un eveniment derulat cu sprijinul companiei Calcarul.

Mehr Bilder

Klicken Sie auf ein Bild, um es zu vergrößern