Ziua Bucovinei

Data și ora evenimentului:

28 November 2022 - 19:00

Recital vocal-instrumental cu soprana Ana Maria Lungu și pianistul Tudor Scripcariu

🌟

Cu ocazia Zilei Bucovinei, pe 28 noiembrie, de la ora 19, organizăm la Sala de spectacole a Școlii „Bogdan-Vodă” ultimul mare eveniment cu publicul al anului: ...un recital vocal-instrumental susținut de pianistul Scripcariu Tudor și soprana Ana Maria Lungu!

Sărbătorește Bucovina și magia sezonului de iarnă ce tocmai a început și vino să te bucuri de o seară de muzică clasică în interpretarea unor muzicieni desăvârșiți!

‼️

Intrarea e gratuită! La ieșire, ca de obicei, puteți dona orice sumă pentru sprijinul activităților organizate la MAL.

‼️

Locurile sunt limitate! Puteți să vă rezervați telefonic locuri la recital, începând de mâine, 22 noiembrie, ora 9, la numărul de telefon al Muzeului: 0230 311 378. Un eveniment marca Muzeul Arta Lemnului în parteneriat cu Scoala Gimnaziala Bogdan Voda Campulung Moldovenesc.

REPERTORIUL:

1. Ave Maria - Bartolomeo Cosenza
2. Les Chemins de l'amour- Francis Poulenc
3. Meine Lippen- Franz Lehár - Giuditta
4. Cântecul lunii din opera din opera Rusalka de Antonín Dvořák
5. Aria lui Manon Lescaut - Sola, Perduta, Abbandonata din opera “Manon Lescaut” de Giacomo Puccini
6. Un bel di vedremo din opera Butterfly de Giaccomo Puccini
7. Granada
8. Donde lieta usci din Opera La Boheme de Giaccomo Puccini
9. Copacul
10. FRANZ SCHUBERT: STANDCHEN
11. Solveig’s Song- Edvard Grieg

Programul va dura în jur de 70 de minute.

Mehr Bilder

Klicken Sie auf ein Bild, um es zu vergrößern