Membrii de onoare 2024

Clubul Prietenilor MAL

În cadrul ceremoniei aniversării a 88 de ani ai Muzeului nostru, ce a avut loc la 1 iunie, am acordat diplome de MEMBRI DE ONOARE în „Clubul prietenilor MAL” către două personalități care au susținut în mod constant și voluntar activitatea noastră:

⭐️ 1. Doamnei notar Ana Maria Șcraba - pentru merite în susținerea activității Muzeului, prin servicii notariale și de consultanță juridică probono.
⭐️ 2. Domnului ing. Vasile Varvaroi - pentru merite în acțiuni de sprijin a restaurării patrimoniului Muzeului, din poziția de președinte a Rotary Club Rarău Bucovina Câmpulung Moldovenesc în 2024.

👉 Vă reamintim că în 2023 au primit aceeași distincție următorii domni:
1. dl ing. dr. Ion Barbu
2. dl ing. Ioan Mateescu
3. dl ing. Ovidiu Ștefeligă
4. dl Florin Badale

🤲 Susține și tu cultura câmpulungeană, vino în Clubul prietenilor MAL!
🤝 Statutul de membru în Clubul prietenilor MAL conferă o serie de avantaje ce pot fi consultate la următorul link: https://muzeulartalemnului.ro/...