Artemisia Ignătescu / Mircea Rotaru

Data și ora evenimentului:

21 iulie 2022 - 17:00

Dublă lansare de carte în Grădina MAL

🌟💎Joi, 21 iulie, de la ora 17, în preambului Festivalului Internațional de Folclor „Întâlniri Bucovinene” ne face o mare bucurie să vă invităm la o DUBLĂ LANSARE DE CARTE, a unor lucrări cu o semnificație aparte pentru comunitatea câmpulungeană. 💎🌟

👑 Artemisia Ignătescu, scriitoare, jurnalistă-cronicar a vremurilor, nonagenara cetățeană de onoare a Municipiului nostru, își lansează cel mai nou volum, intitulat „Iubi-te-vom, Doamne...”!

✍️ Alături de ea, doamna Marcela Toperter, fiica artistului câmpulungean @Mircea Rotaru Schemmegner, prezintă colecția de versuri și proză a tatălui său intitulată „Nu stau nicio clipă!”.

🎓 Întâlnirea va fi moderată de dna prof. dr. Taran Luminita iar invitați de onoare vor fi prof. dr. Ion Filipciuc, pr. dr. Ilie Macari și scriitorii Luminita Ignea și Constantin Tiron.

Evenimentul va avea loc în Grădina Muzeului. Vă așteptăm în număr cât mai mare, pentru a onora două dintre personalitățile cele mai de seamă ale vieții culturale câmpulungene.

Link-uri și fișiere

Documente și legături asociate:

Event Facebook