CFF x MAL

Ultima zi:

28 august 2022

Proiecții CFF7 la Muzeul Arta Lemnului

🎞 Cea de-a șaptea ediție a Festivalului internațional de film Câmpulung Film Fest va avea loc anul acesta între 25 și 28 august! 🎞

🤝 Suntem bucuroși că Muzeul Arta Lemnului este, din nou, partener instituțional al festivalului și va fi gazda unui număr de proiecții dedicate atât copiilor cât și adulților.

🍿 Program filme la Muzeu:

1️⃣ VINERI, 26 AUGUST, ORA 10 - PROIECȚII PENTRU COPII

2️⃣ VINERI, 26 AUGUST, ORA 17:30 - CÂMPULUNG SPECIAL (filme de/cu câmpulungeni)

3️⃣ SÂMBĂTĂ, 27 AUGUST, ORA 10 - PROIECȚII PENTRU COPII

4️⃣ DUMINICĂ, 28 AUGUST, ORA 10 - PROIECȚII PENTRU COPII

🐭 Filmele de la MATINEU PENTRU COPII, sunt oferite în parteneriat cu Festivalul de film de animație Animest, București! Pachetul de filme durează aproximativ o oră și jumătate și va fi difuzat în reluare, în cele trei zile.

La CÂMPULUNG SPECIAL vor rula următoarele scurtmetraje:
- documentarul „Povestea surorilor Korber Miriam și Sylvia” realizat de câmpulungeanul Călin Daniel Ropcean,
- filmul experimental „Kermes Vermilio” în care vă puteți întâlni cu actrița câmpulungeană Bianca Temneanu,
- filmul „Întoarce-te”.
Filmele nu sunt recomandate minorilor sub 16 ani.

Link-uri și fișiere

Documente și legături asociate:

Website CFF Event FB CFF7