Concert: ICONS - o experiență contemporană a legendelor pop-rock

Data și ora evenimentului:

22 mai 2024 - 18:00

Fondurile strânse merg către restaurarea icoanelor din patrimoniul MAL

Miercuri, 22 mai, de la ora 18, Rotary Club Rarău Bucovina Câmpulung Moldovenesc organizează în curtea Muzeului Arta Lemnului concertul ICONS - o experiență contemporană a legendelor pop-rock, pus în scenă de Matei Ioachimescu, Irina Rădulescu, Maria Rizea și The Romanian Flute Ensemble.

Temele unor legende precum Iron Maiden, Deep Purple, Aerosmith, Michael Jackson, Queen, Dream Theater, Pink Floyd sau Guns N’ Roses ajung pe tărâmuri sonore nemaiauzite.

Evenimentul este desfășurat în cadrul proiectului „Adoptă o icoană” ce are ca scop strângerea de fonduri pentru restaurarea icoanelor pe lemn din patrimoniul MAL.

Invitațiile se pot procura începând de marți, 14 mai, de la membrii Rotary Club din Câmpulung, și de la recepția Muzeului Arta Lemnului, în schimbul unei donații recomandate de minim 100 de lei.

Atenție: locuri limitate la 150 de scaune.

Parteneri: Primăria Municipiului Câmpulung Moldovenesc, Muzeul Arta Lemnului