Noaptea Muzeelor

Data și ora evenimentului:

14 mai 2022 - 18:00

sâmbătă, 14 mai, între 18 și 23

Noaptea Muzeelor vine anul acesta la Muzeul Arta Lemnului, pe 14 mai, sâmbătă, de la 18 la 23 (ultima intrare)!

Vino să ai parte de un traseu plin de mister și descoperiri prin sălile în construcție ale Expoziției Permanente și să participi la mini-expoziții și ateliere!

Pe scurt:
- traseu de explorare a șantierului expoziției permanente MAL de la etajul 1;
- ultima zi a expoziției de sculptură PĂDUREA DIN VIS - expresii artistice ale lemnului de la Mansarda MAL;
- expoziție pop-up de textile curatoriată de etnograful pojorâtean Darie Silviu Flocea;
- prezentarea portofoliului fotografului câmpulungean Ovidiu Ștefeligă (slideshow, demonstrație de retușare live);
- atelier de pirogravură pentru copii cu Anca de la Primitiv Entertainment;
- NEW! - atelier de educație emoțională cu Marciana Pantiru - Coaching & Training

P.S. Dacă ești artist și vrei să te exprimi sau să-i înveți pe alții ce știi tu, asta-i seara ta, dă-ne un mesaj și hai să vedem cum poți îmbogăți programul Nopții Muzeelor la MAL!

P.P.S. Ca în fiecare an, sala de la mansardă se va transforma în dormitor pentru o gașcă de copii care vor petrece NOAPTEA LA MUZEU! Așadar, după ora 11 facem liniște...

✨
⭐️
🌙