Mulțumim, Iulian Lucău!

Coordonatorul voluntarilor MAL a luat BAC-ul cu 9,98

Foto: Rossana Savin

🥇 Cu puțină întârziere, astăzi ne bucurăm și sărbătorim rezultatul fantastic la Bacalaureat al mai tânărului nostru prieten, coordonatorului grupului de voluntari ai Muzeului din perioada 2021-2022: Lucău Iulian!
Iulian, elev la Colegiul Silvic "Bucovina" Câmpulung Moldovenesc, a obținut media 9,98 - cea mai mare notă dintre toți absolvenții de liceu câmpulungeni!

Iulian e devotat, altruist și are o voce care trece prin pereți. „Așa-i la noi, la Colacu, ca să ne auzim de pe un deal pe celălalt”. A fost prezent la mai toate evenimentele noastre din ultimul an și alături de ceilalți voluntari ne-a ajutat să ducem mai departe povestea Muzeului. Din toamnă, va pleca mai departe către facultate și un nou coordonator îi va lua locul.

Până atunci însă, mulțumim pentru toată munca și zâmbetele pe care ni le-ai adus pe chipuri, dragă Iulian! Viitorul îți aparține! ❤️

P.S. Vom demara în curând noua campanie de recrutare de voluntari pentru anul 2022/2023. Stați cu ochii pe pagină!