Scrisoare pentru Moș Crăciun

Data și ora evenimentului:

20 decembrie 2022 - 16:00

Ultima zi:

24 decembrie 2022

Expresul spre Polul Nord trece pe la Muzeu și Bibliotecă!

Dragi copii, vine Moșu! Gata scrisorica?

După succesul scrisorilor trimise de la Muzeu anul trecut către Moș Crăciun, anul acesta ne punem din nou pe treabă! Cutia magică de scrisori cu destinație directă către Polul Nord e din nou gata să vă primească scrisorelele către Moșu!

Iar anul acesta, ca să aveți șanse maxime, ne-am aliat cu prietenele noastre de la Biblioteca Municipală care-s meșterițe în cuvinte meșteșugite și vă invităm la un Atelier de confecționat scrisori către Moșul! Caligrafie și desen, creioane, carioci, foarfece și lipici, astea-s armele noastre secrete cu care anul acesta ne asigurăm victoria în lupta pentru cât mai multe cadouri!

Programul pe scurt: între 20 și 24 decembrie (ora 12:30 ultima intrare) te-așteptăm să aduci scrisorile către Moșul la Muzeu!

Pe 20 și 21 decembrie de la 16 la 18 te-așteptăm în Mansarda MAL la Atelier!

Vineeeeee Crăciunuuuul!